Уроки географії з елементами STEM-освіти

Останнім часом у освітньому просторі України набирає обертів тренд STEM-освіти. Відповідно до якого основою набуття знань є проста та доступна візуалізація наукових явищ, що дає змогу легко охопити і здобути знання на основі практики та глибокого розуміння процесів.  

Географія є комплексною та інтегративною наукою, яка складається з фізичної та суспільної складової. Вона пропонує особливі наукові інструменти для моделювання і прогнозування розвитку як окремих територій,так і всієї географічної оболонки.

Учні  КЗ СОР Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою разом з вчителем географії Ащеуловою Інною Петрівною активно долучаються до впровадження технологій STEM-освіти.

Так   при вивченні теми «Літосфера»  у 6 класі учні   моделювали внутрішню будову Землі, вулкани та їх виверження. При вивченні теми «Атмосфера», діти навчилися створювати саморобний барометр з простих підручних предметів, досліджували відмінності випаровування теплої та холодної води. Вивчаючи  «Гідросферу» учні проводили дослідження, де визначали  властивості солоної води та прісної, моделювали Океан у склянці, створювали хвилі, досліджувати рух айсбергів.

У 8-Б класі при вивченні теми «Вплив погодно-кліматичних умов на здоров’я і господарську діяльність людини» був проведений інтегрований урок географії та хімії, де учні створювали метеорологічний прилад з хімічних речовин, так званий барометр Фіцроя. Таким «хімічним барометром» активно користувався під час своїх морських подорожей англійський гідрограф і метеоролог, віце-адмірал Роберт Фіцрой. Хоча колба герметично запаяна, але, тим не менш, у ній постійно відбувається зародження і зникнення кристалів. Прилад настільки чутливий, що за 10 хвилин може передбачати різку зміну погоди.

Навички критичного мислення та глибокі наукові знання отримані в результаті навчання за STАM, дозволяють дитині вирости новатором – двигуном розвитку людства. Впровадження STEM-освіти змінить економіку нашої країни, зробить її більш інноваційною та конкурентоспроможною.