ПОСВЯТА В КОЗАЧАТА

14 жовтня в Україні святкується три свята в один день: День захисника України,  День українського козацтва, а також велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Пресвята Богородиця була і залишається символом любові, материнської теплоти та великої віри. Козацтво вважало Пресвяту Богородицю своєю покровителькою.
          Саме тому 13 жовтня 2020року у Глухівському ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою традиційно відбулася урочиста «Посвята в козачата» учнів перших класів. Під час свята до молодших друзів завітав отаман шкільної козацької сотні імені Кирила Розумовського з джурами. Юні козачата з початку навчального року ретельно готувалися до своєї посвяти: ознайомились із життям козаків, їх заповідями, побутом та звичаями, що панували на Запорізькій Січі, а потім продемонстрували свої знання та таланти на шкільній сцені.
          Вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, малюки урочисто обіцяли, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, готуватимуть себе розумово, фізично і морально, щоб чесно і віддано служити своїй державі. Подолавши всі випробування, члени козацької ради  вручили юним козачатам та козачкам символічні знаки козацько-січового товариства. Наприкінці заходу козачата із задоволенням смакували запашний козацький чай на свіжому повітрі.