Здрастуй, Масляна!

Скільки приємних хвилювань виникає при одному слові – «Масляна». Адже це свято, напевно у кожного, асоціюється з улюбленими млинцями та варениками. Це одне із найсвітліших, найрадісніших свят, коли люди проводжають Зиму і зустрічають Весну. Саме таке свято відбулося 26 лютого 2020 року у КЗ СОР Глухівському ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою.

До уваги учнів 1-7-х класів було представлено конкурсно-розважальну  програму  «Масляна іде, до весни нас приведе!», що включала театралізовано-обрядову виставу за українськими народними традиціями у виконанні юних акторів шкільного театру .

    Зустріли ми весну за давнім українським звичаєм: закличками хлопців  і дівчат, веселою піснею «Стрітення», магічним колоритним театральним дійством, жартівливими віршами. Нагадали юні актори і про Прощену неділю, коли прийнято просити прощення у всіх, з ким спілкувалися протягом року, часто формулу звернення доповнюють: «Простіть нас, люди добрі, якщо чим вас образили». Головним символом свята Масляної, що символізує сонце і тепло, є смачні, духмяні млинці, якими пригощали і ласували.

      Сподіваємось, що після такого свята весна прийде остаточно, а такі світлі і святкові емоції у нас залишаться до наступної Масляної! Хочеться вірити, що захоплююче свято, сповнене народних ритуалів та обрядів, яке символізує остаточну перемогу весни над зимою, тепла над холодом, дасть надію нашому українському народу на знищення старого, зношеного світу і звільнення місця дня нового, молодого та кращого. Вітаємо всіх з Масляною!

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *