Надання домедичної допомоги

09 жовтня 2019 року учениці 10-Б класу комунального закладу Сумської обласної ради – Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою в рамках предмета «Захист Вітчизни» відвідали Глухівську центральну районну лікарню, де головна медична сестра Тулуп Лариса Яківна ознайомила з роботою приймального відділення лікарні та провела майстер-клас з проведення серцево-легеневої реанімації.
Приймальне відділення є тією структурою, з якої починається госпіталізація пацієнтів. Від оперативності і злагодженості роботи колективу відділення залежить не тільки нормальне функціонування лікарні, але перш за все, здоров’я і життя пацієнта!
Приймальне відділення забезпечує порядок госпіталізації та організацію надання кваліфікованої невідкладної стаціонарної або амбулаторної медичної допомоги всім пацієнтам.
Деяка корисна інформація.
Серцево-легенева реанімація: правила проведення
Захворювання серця є вбивцею номер один в Україні. Щорічно майже півмільйона українців помирає від серцевого нападу. Половина з них або чверть мільйона людей можуть померти раптово поза стінами лікарні через те, що їх серце перестане битися.
Найбільш частою причиною смерті від серцевого нападу у дорослих є порушення електричного ритму серця, яке називається фібриляцією шлуночків.
Шлуночкова фібриляція лікується, але є необхідність застосування електричного розряду в області грудної клітини (а це називається дефібриляція). Якщо в зоні досяжності немає дефібрилятора, то мозок загине менш ніж за 10 хвилин.
Єдиною можливістю виграти час до того, як стане доступним дефібрилятор, це провести штучне дихання і штучну підтримку циркуляції крові шляхом проведення серцево-легеневої реанімації.
Ланцюжок виживання
Чим раніше ви почнете проводити серцево-легеневу реанімацію людині із зупинкою серця (відсутність дихання і серцебиття), тим більша ймовірність успішності реанімаційних заходів. Проводячи серцево-легеневу реанімацію, ви забезпечуєте надходження крові до серця і мозку до того, як стане доступним дефібрилятор.
Оскільки 80% всіх зупинок серця відбувається вдома, ви повинні бути готові до проведення серцево-легеневої реанімації члену вашої родини.
Ланцюжок виживання − це серія послідовних дій, які при виконанні в правильній послідовності дають людині з серцевим нападом більше шансів на виживання.
При виникненні невідкладної ситуації слід:
1. Викликати службу невідкладної медичної допомоги по телефону 103.
2. Провести заходи серцево-легеневої реанімації до того, поки в зоні досяжності не з’явиться дефібрилятор.
Порядок проведення реанімації
Ще раз перевірте, чи відсутнє дихання у людини і чи немає пульсу на сонній артерії. Якщо дихання відсутнє, тоді:
1. Покладіть людини на рівну тверду поверхню, наприклад, на підлогу або асфальт.
2. Розстебніть одяг, особливо ремінь брюк і краватку, якщо є.
3. Якщо ротова порожнина забита сторонніми предметами або слизом, то спочатку очистіть її, а потім закиньте голову. Під шию покладіть валик. Приступайте безпосередньо до реанімації.
4. Починайте з непрямого масажу серця, так як кровообіг є пріоритетним.
Непрямий масаж серця проводиться шляхом накладення долонь на низ середньої третини грудини.
• Натискання слід проводити за рахунок руху корпусу вниз і вгору, а не за рахунок згинання ліктів.
• Частота натискань (компресій) 100 мінімум, але не біліше 120 в хвилину, а співвідношення з штучним вдуванням (незалежно від кількості осіб, що проводять серцево-легеневу реанімацію) – 30:2.
• Глибина компресії повинна бути приблизно 5 см і закінчуватися повним розпрямлянням грудної клітини.
Як це відбувається? Наприклад, якщо ви удвох надаєте допомогу, то один постійно качає, а другий робить 2 вдування, закриваючи ніс, через кожні 30 натискань. Якщо один, то все одно: спочатку 30 натискань і потім 2 вдування (не більше 5 секунд на 2 вдихи).
Дані заходи слід проводити протягом 30 хвилин, найбільш ефективна реанімація в перші 5 хвилин клінічної смерті!
Щиро дякуємо Ларисі Яківні за надану можливість отримати цінний досвід з проведення серцево-легеневої реанімації.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *