«Серпневе різнобарв’я освітянських обріїв Сумщини» (Про обласну конференцію педагогічних працівників Сумщини)

 На традиційному зібранні освітянської еліти Сумщини, яке відбулось 28.08.2019 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, як завжди панувала урочиста атмосфера, що набувала особливих відтінків через інтерактивні виставки, розгорнуті на прилеглій до будівлі Департаменту території. Гості з задоволенням перед початком пленарного засідання знайомились з можливостями позашкілля області, прикладами реалізації інноваційних технологій STEM-освіти (робототехніка), розробок з органічної хімії, художнє мікро-моделювання архітектурних комплексів Сумщини (історичні будівлі, пов’язані з видатними людьми та подіями).

Перед початком Конференції освітян Сумщини директор Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Ірина Іванівна Терещенко зустрілась з заступницею директора Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Тетяною Миколаївною Засєкіною. Були обговорені перспективи співпраці у науково-методичній сфері (в т.ч. експериментальний компонент). Зокрема йшлося про підготовку проведення на базі ліцею-інтернату регіонального круглого столу «Національно-патріотичне виховання та спеціалізовані методики навчання в умовах реалізації концепції «Нова українська школа» за участі науковців і фахівців, які займаються окресленою проблематикою на національному рівні. Ліцей-інтернат потребує сучасної ресурсної бази допрофесійної військової підготовки, що може бути реалізованим у форматі пілотного проекту за підтримки Міністерства освіти і науки та Міністерства оборони України.  

Під час пленарного засідання Конференції директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Павлівна Гробова зробила доповідь «Підсумки розвитку освітньої галузі у 2018-2019 роках», в якій були окреслені результати і визначені стратегічні завдання: «Ефективне функціонування освітніх закладів області – основа високої якості надання освітніх послуг. Для забезпечення доступної та якісної освіти діє Обласна комплексна програма «Освіта Сумщини у 2019-2021 роках», що визначає конкретні пріоритети освітньої галузі в області та шляхи їх реалізації, сприяє забезпеченню якісного рівня надання освітніх послуг, створенню належних умов для успішної організації освітнього».

З урахуванням сучасного становища України, як внутрішнього так і зовнішнього його факторів, місце і місія Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою не викликає сумніву, а саме – бути успішною складовою надійного освітнього форпосту півночі України. І саме через це є пріоритетним його матеріально-технічне, кадрове забезпечення задля оптимізації функціонального розвитку. 

Після доповіді відбулось обговорення та були розглянуті інші питання порядку денного. З матеріалами про перебіг події можна ознайомитись на сайті: http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/1942-osvita-z-novim-zmistom-ta-novoyu-metoyu

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *