Пам’яті Вчителя

Людина приходить у цей світ для добра. Більше 50 років свого життя передавав свої знання й душевне тепло дітям, підтримував їх у випробуваннях, радів злетам і перемогам своїх вихованців учитель  Глухівської школи-інтернату  Леонтій Дмитрович Подобєдов. 18 червня минає рік відтоді, як обірвалося життя цієї світлої людини. Добрі спогади про Леонтія Дмитровича навічно залишилися в серцях його вихованців, друзів, колег, знайомих, сусідів…

         Спочатку Леонтій Дмитрович працював учителем російської мови та літератури, згодом став керівником шкільного шахового гуртка. Під час занять він не тільки вміло цитував видатних митців слова, прагнув передати дітям щирі душевні почуття, викликані тим чи іншим художнім твором, щоб зацікавити дітей літературою.

         У 1993 році пішов на заслужений відпочинок, але без школи та дітей засумував, тому звернувся до адміністрації закладу з проханням продовжити займатися улюбленою справою навіть без заробітної плати.

         Спокійний, розсудливий, інтелегентний… таким запам’ятали Леонтія Дмитровича колеги. Він любив людей, був мудрим сім’янином. Сусіди з великою повагою ставилися до нього.  У нього не було вихідних. Діти приходили до нього додому. Двері для всіх були завжди відчинені. На питання дітей, чи буде заняття, він відповідав : «Звичайно ж, буде. Я ж вам потрібен».

         Усміхнений, привітний Леонтій Дмитрович працював у колективі  до останніх днів свого життя.  Іноді хвороба не давала можливості бути  на заняттях шахового гуртка, але щойно з’являлась можливість, він збирав навколо себе юрбу малечі, навчаючи їх, як потрібно планувати та здійснювати хід тієї чи іншої фігури, щоб здобути перемогу.

         «Життя ніби шахова дошка, – повчав Леонтій Дмитрович, – а прийняти в ньому рішення – це хід  шахової фігури. Тому все, що ми маємо зробити, слід ретельно проаналізувати».

         Його учні, діти, онуки й навіть праонуки стали або стануть успішними людьми, бо він навчив їх приймати правильні рішення й упевнено прямувати до поставленої мети.

         Леонтій Дмитрович пішов із життя , наповнивши цей світ добром і любов’ю.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *