Початок канікул з кавою та літературними шедеврами

За матеріалами: МЦПО ГЛУХІВ

Сьогодні останній  день перед канікулами і я отримала запрошення. Запрошення до «Літературної кав’ярні» від вихованців гуртка «Літературне краєзнавство», які під керівництвом свого наставника Кабанової Олени Олексіївни вирішили продемонструвати свої кращі напрацювання в літературній творчості.

Після насиченого робочого дня тут, у затишній атмосфері за чашечкою запашної кави, поділилися своїми думками-рядочками, що сплелися в риму учні ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Що сподобалося найбільше? Мені, закоханій у математику, сказати важко. Сподобалося все: і вірші Петрусенко Олесі, що входять до збірки Путівник «Славний Глухів» і поезія Дем’яненко Катерини зі збірочки «Мій Дивосвіт» і вірш Гриценко Катерини про маму. Взагалі вся робота кав’ярні була побудована в три етапи:

1) читання віршів;

2) презентація власних ЕСЕ «Моя Україна вільна, соборна, неподільна» та презентація власних досліджень.

В роботі кав’ярні брали участь чотири мобільні групи «Поезія», «Проза», «Науковці» та «Експерти». Деякі гуртківці були учасниками кожної групи. Мене. як маму, вразила глибина почуттів дівчаток, описана у вірші до мами. Три вірші про маму, але такі різні , і такі зворушливі. Не вдалося оминути і теми війни, і теми цілісності України, і теми неповторної краси рідного міста…

На при кінець «кавових посиденьок» Петрусенко Олеся продублювала свій виступ під час науково-практичної конференції «Перший крок в науку», що проходив в м. Суми і приніс їй жадане І місце. «На десерт» від Олесі був запропонований твір-новела «То її вибір». І тут я зрозуміла, що це не просто учні 7-9 класів, які вміють гарно писати вірші і прозу, це майбутнє нашої держави, це діти з неповторним багатим внутрішнім світом, діти, яким належить все!!!

Гарний настрій, зустріч та спілкування із такими творчими юними даруваннями залишаться приємною згадкою всіх учасників заходу, принесуть натхнення і бажання повернутися у «Літературну кав’ярню» знову.

ДЯКУЮ ЗА ЗАПРОШЕННЯ!

Методист дослідницько-експериментального відділу  

Каганцова Т.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *