Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна!

Сьогодні минає 205 річниця з Дня народження геніального поета, художника, борця за права народу Тараса Григоровича Шевченка. Тож вихованці КЗ СОР Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою підготували й провели міські урочистості, щоб уславити світлий образ Великого Кобзаря, який безсмертний, як і сам народ, що породив його. Адже вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця.

         Початок весни для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому. Тож на захід зібралося чимало свідомих глухівчан, справжніх поціновувачів Шевченкового пристрасного слова. З вітальним словом до містян звернулися Гаврильченко Олена Олександрівна – керуюча справами виконавчого комітету Глухівської міської ради, Заїка Віктор Володимирович – депутат Глухівської міської ради та  Валентин Коваленко – громадянин міста Глухова, місцевий поет. Учні читали вірші Т. Шевченка, розповідали про його значення в історії України, інсценізували фрагменти з дитинства та дорослого життя митця.

Присутні переконалися, що безсмертна могутня сила Кобзаревого таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота й пристрасність його слова, мужність і пісенність його віршів позначені самовідданою любов’ю до своєї Батьківщини, до свого народу, уболіванням за його долю.

Кобзаря вважають українським Пророком, чиє поетичне слово було актуальним у ХІХ столітті, і не менш значиме сьогодні. Кожен українець пам’ятає його слова, у кожному живе його дух і кожен бачить у ньому щось своє. Адже Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна!

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *