Увага! «Чарівний кубик»- чемпіонат спідкуберів

«Чарівний кубик»

У  2019 році виповнюється   45 років відомій головоломці –  кубик Рубіка.

Головоломка є пластмасовим кубом, у початковому варіанті розміром          3х3х3. Його видимі елементи зовні виглядають як 26 кубиків, що становлять куб, і здатні обертатися навколо 3 внутрішніх вісей куба. Кожна грань складається з дев’яти квадратів і забарвлена в один із шести кольорів.

Повороти граней дозволяють переупорядкувати кольорові квадрати безліччю різних способів. Завдання гравця полягає в тому, щоб «зібрати кубик Рубіка»: повертаючи грані куба, повернути його в первинний стан, коли кожна з граней складається з квадратів одного кольору.

Декілька цікавих фактів про кубик Рубіка:

1. Ерне Рубік винайшов кубик – головоломку в 1974 році як практичний посібник з геометрії, який запатентована  у 1975 році, а перша пробна партія випущена в 1977 році в Угорщині під назвою «Чарівний кубик».

2. Спідкубинг (speedcubing) – це швидкісне складання кубика Рубіка. Люди, які збирають кубик на швидкість, називаються спідкуберами.
3. Перший чемпіонат світу по складанню кубика Рубіка відбувся у Будапешті в 1982 році. У ньому взяли участь представники з 19 країн світу. Переможцем чемпіонату став 16-річний студент з Лос-Анджелеса Мінх Тхай, якому знадобилося на складання всього 23 секунди.
4. Поточний світовий рекорд по складанню кубика Рубіка належить  Матсу Валку (Mats Valk), якому вдалося зібрати головоломку за 5,55 секунди.

5. Окрім традиційних чемпіонатів проводяться змагання по складанню кубика із закритими очима, в процесі жонглювання і навіть ногами.
6. Антирекорд по складанню кубика Рубіка належить  Грему Паркеру. Він придбав головоломку в 1983 році і поставив собі мету зібрати кубик самостійно, без допомоги. На це пішло 26 років.
7. За всю історію кубика Рубіка було продано понад 350 мільйонів екземплярів головоломки.
8. Якщо викласти всі продані кубики в один ряд, він простягнеться від Північного до Південного Полюсу.
9. Золотий стандарт кубика, обчислений самим Ерне Рубіком, – це довжина сторони 57 мм.
10. Найдорожчий у світі кубик Рубіка був випущений ювелірною компанією «Diamond Cutters International» на честь 15-річчя легендарної головоломки. Іграшка виконана у натуральну величину із золота 750-ої проби і коштовних каменів – рубінів, смарагдів і аметистів. Приблизна вартість золотого кубика – 1,5 мільйона доларів.
11. Найменший у світі кубик Рубіка виготовлений за допомогою лазера програмістом із Росії. Довжина однієї його сторони дорівнює всього 1 см.

30 січня у ліцеї відбудеться шкільний чемпіонат спідкуберів.

Запрошуємо до участі учнів 5-9 их класів!

Вперед! До перемог!

Нехай світ навколо тебе іскриться твоїми маленькими перемогами!


One Comment

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *